Gerda’s romigste bloemkoolsoep

Geveld door de griepepidemie? Tijd voor een echte opkikker. Maak vanavond deze lekkere bloemkoolsoep van Gerda en wie weet kun je morgen weer lekker genieten van het weekend.

Als ik een hele bloemkool heb gekocht op de markt is die eigenlijk altijd te groot voor vier personen. En dus blijft er meestal een kleine portie over die precies voldoende is voor deze amuse met allemaal gezonde ingrediënten.

Bloemkool is een traditionele groente voor een Hollandse maaltijd. De kool zit vol met voedingstoffen als vitaminen en mineralen en bevat vooral veel calcium. Chilipoeder is goed voor de spijsvertering en knoflook werkt ontstekingsremmend en versterkt het immuunsysteem. Zeker nu de griepepidemie haar hoogtepunt heeft bereikt is het raadzaam gebruik te maken van verse kippenbouillon, omdat dat een echte opkikker is.

Ingrediënten

  • Ongeveer 200 gram bloemkoolroosjes
  • 1 eetlepel boter
  • ½ sjalotje
  • 200 ml verse kippenbouillon
  • 1 sneetje brood
  • 1 eetlepel olijfolie (om in te bakken)
  • 1 teentje knoflook
  • 100 ml slagroom
  • ½ tl chilipoeder

Aan de slag

Was de bloemkoolroosjes en snipper het sjalotje. Doe boter in de pan en bak de bloemkool samen met de sjalot enkele minuten op zacht vuur. Voeg de kippenbouillon toe en breng dit alles aan de kook. Ongeveer 8 minuten zachtjes doorkoken tot de bloemkool gaar is. Ondertussen het brood in repen snijden en die bakken in de olie. Aan beide kanten goudbruin laten worden en vervolgens met de half doorgesneden knoflook inwrijven. Nu de soep pureren en de slagroom toevoegen.

Schenk de soep in kleine glaasjes of kopjes en garneer met een dotje chilipoeder. Het soldaatje erin steken en klaar is Kees. Meteen uitserveren.

Eet smakelijk en beterschap aan alle grieppatiënten!